Mezoterapie

Mikrojehličková mezoterapie - Intenzivní hloubková omlazující péče - nechirurgický lifting pro obličej - krk - dekolt - ruce, za použití přístroje a kartridgí německé značky BioEvolution.

Mikrojehličková - microneedling - mezoterapie je mimořádně účinná metoda hloubkové regenerace a omlazení pokožky. Díky ní lze hlouběji do pokožky zapravit i účinné látky s velikostí molekul větších než 200 nm, které by jinak nebyly schopny prostoupit strukturou kůže. Microneedling se hodí pro všechny typy pokožky, pleť nepoškozuje, neporuší drobné kapiláry ani nervová zakončení, zachová celistvost nejvrchnějších vrstev epidermis a může se tak užívat u stárnoucí pokožky pro rychlou obnovu tonusu a hydratace, a to i u velmi tenké "pergamenové" pleti v okolí očí, na hřbetech rukou a v dekoltu. Je méně invazivní alternativou drobných face-liftových procedur a resurfacingu v obličeji. V závislosti na věku, počtu a hloubce vrásek a tloušťce pleti i jejím tonu se doporučuje série 3 ošetření v intervalu 4 - 6 týdnů. Vnitřní hojení pleti ošetřené mikrojehličkováním pak pokračuje další týdny a měsíce, kdy v dermis nastává novotvorba kolagenních vláken a pokožka se stává hladší a pružnější.

Mikrojehličková mezoterapie využívá přirozené regenerační schopnosti kůže. Mikrotraumata vzniklá během mikrojehličkování nastartují hojivé procesy, které stimulují tvorbu kolagenu, obnovu buněk, tvorbu nových krevních kapilár. Vysoký počet mikrovpichů umožní průnik účinné látky do hlubších vrstev kůže, čímž dochází k revitalizaci kůže - produkci nových buněk, které vyplní kanálky po mikrojehličkách. Kůže obnoví elasticitu, získá mladistvý vzhled, vyhladí se vrásky, sjednotí se barva kůže.

Jak pracuje přístroj BioEvolution ?

Při práci je používán přístroj na mikrojehličkovou mezoterapii značky Bioevolution. Kartridge (jehly) BioEvolution pracují s drobnými jehličkami umístěnými na jednorázovém aplikačním nástavci. Ten vibračními pohyby vpichuje jehličky do kůže dle předem nastavené hloubky, s frekvencí v rozmezí 50 až 150 Hz. Vysoká frekvence způsobí, že je ošetření prakticky bezbolestné.

Výhody kartridgí BioEvolution :

 • vysoká frekvence vpichů zajišťuje dobrou snášenlivost
 • kolmý směr vpichu znamená minimální poškození vrchní vrstvy kůže, rychlejší hojení
 • díky nastavitelné hloubce vpichu lze ošetřit libovolnou partii těla
 • ošetření je rychlé, bezbolestné, s účinkem, který okamžitě vidíte i cítíte
 • nezatěžuje klientku

Ošetření je vhodné pro všechny, kteří hledají nechirurgickou, cenově výhodnou alternativu omlazení pokožky obličeje, dekoltu, krku či rukou

Jak ošetření probíhá?

Po domluvě s klientkou můžeme aplikovat anestetikum (ve většině případů to nutné není), provedeme dezinfekci kůže v oblasti aplikace, použijeme peeling s aha kyselinami, jež pleť dokonale vyčistí a připraví na aplikaci séra, pak naneseme sérum s účinnou látkou a ošetříme oblast zájmu. Na závěr po ošetření naneseme krém s faktorem 30 - 50, aby byla pleť dokonale chráněna před veškerými okolními vlivy prostředí. Po aplikaci se nedoporučuje pobyt na slunci, pleť je nutné chránit přípravky s vysokým UV faktorem

Relativní kontraindikace:

 • Těhotenství, kojení
 • kožní onemocnění probíhající mimo místo aplikace
 • poruchy srážlivosti krve
 • výrazně stresový typ člověka. 
  Kosmetička může v těchto případech výkon provést jen na základě písemného schválení ošetřujícího lékaře klienta.

Absolutní kontraindikace:

 • kožní onemocnění probíhající v místě aplikace
 • akutně probíhající onemocnění
 • onemocnění ovlivňující funkci imunitního systému
 • solární erytém 
 • známá přecitlivělost na některou ze složek aplikovaných přípravků
© 2016 Kosmetické studio CARPE DIEM, 8. Pěšího pluku 81, Frýdek-Místek, 73801
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!